alt

TC Savunma Sanayii Başkanı Sn İsmail Demir ve beraberindeki heyet, Coşkunöz Savunma ve Havacılık’a ziyarette bulundu. Savunma havacılık tarafındaki üretim yetkinliklerinin yanı sıra Uavera’ya ait İHA ürünlerini de yerinde inceleyen Demir’e Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay ve üst düzey şirket yöneticileri eşlik etti.

Ziyarette öncelikle dikey iniş kalkış yapabilen, bulut altı küçük sınıf sabit kanat İHA’lar ve yüksek irtifa ve hızlara ulaşabilen Cengaver hedef İHA platformu ile dikey iniş kalkışlı İHA’lar özelinde gemi iniş kalkış konusundaki projeler hakkında bilgi paylaşıldı. Hedef İHA tarafında ise 0,6-0,85 MACH hıza sahip yüksek hızlı hedef İHA geliştirme projeleri ile ilgili bilgiler sunuldu. Yerli kamera ve yerli motor geliştirmek üzere yürütülen Ar-Ge faaliyetleri ile ilgili bilgiler verildi.

İHA ve askeri projelerin yanı sıra yarı özel ve özel kurumlara gözetleme, tespit, izleme ve bakım gibi konularda hizmet ve ürün sağlamanın UAVERA’nın gündem konuları arasında olduğu aktarıldı. Askeri ve tüm sektör paydaşlarının ihtiyaçları doğrultusunda optimum ürünleri geliştirerek yerli ve milli üretim yapma hedefi ve planlanan kiralama sistemi ile sınırlı ihtiyaçlara da cevap verebilir hale gelme hedefleri aktarıldı.


BİZE YAZIN